İşitme Cihazı Bakım Tamir Servisi | İşitme Cihazı - Edi İşitme Cihazları ve Uygulama Merkezi
İşitme Cihazı Tamir Servisi

Kullandığınızı işitme cihazının veya cihazlarının temizliğine ve bakımına ne kadar özen gösteriyor olsanız da belirli periyodik bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra teknolojik aletler oldukları için bazen onarılması gereken arıza ve sorunlar oluşturabilirler. Cihazınızın pil kapağı gevşeyebilir veya kişiselleştirmek için kendi kulağınıza göre bazı ayar düzenlemeleri yapılması da gerekebilir.

İşitme Cihazı Arıza Tespiti

Kullandığınız işitme cihazının bakımlarını yapıyor ve gerekli özeni gösteriyor fakat hala bazı sorunlar yaşıyor iseniz bu konunun uzmanlarından yardım almanız gerekebilir. Cihazınızı onarım için getirdiğinizde yaşadığınız sorunları net bir şekilde ifade etmeniz onarımın daha hızlı ve yerinde olmasını sağlayacaktır. Cihazınızda bir aksaklık olduğunu fark ettiğinizde onarım için uzmanlara danışmadan önce bazı noktaları kontrol etmelisiniz. Bu noktalar;

 1. Filtre içerisinde veyahut hoparlörde herhangi bir kir veya pislik olup olmadığını kontrol edin,
 2. Cihazın mikrofonunun tıkalı olup olmadığını kontrol edin,
 3. Kalıbı ve pilleri kontrol edin,
 4. Cihazınızın açık durumda olduğundan ve ses ayarının yüksekliğinden emin olun,
 5. Pilinizin bitmemiş olmadığından emin olun
 6. Pilinizin yerine doğru yerleştirilmiş olduğuna emin olun.
 7. Yumuşak ve toz bırakmayacak bezler bırakarak cihazınızı silin,
 8. Temizleme işlemi yaparken pil kapağına ve mikrofon yuvasına oldukça özenli davranmalısınız.
 9. Kulak kirlerini temizleyin,
 10. Kulak kalıplarınızı çıkarın ve güzelce temizleyin.
 11. Cihazınızı muhafaza ederken nemden uzak bir ortamda ve özel kutusu içerisinde muhafaza edin.

Bütün bu adımları kontrol edip uyguladıktan sonra hala cihazınızla ilgili sıkıntı yaşıyor iseniz Edi işitme ile iletişime geçip cihazınızın sorununu bildirerek gerekli hizmetleri alabilirsiniz. Cihazınızı doğru temizlemek ve doğru şekilde kullanmak cihazın kullanım ömrünü uzatmanın yanında iletişim esnasında algılayacağınız seslerin de kalitesini olumlu yönde etkileyecektir. Edi iletişim sizleri ve sağlığınızı öncelik olarak belirleyerek modern ve gelişmiş teknolojileri takip ediyor ve işitme cihazı tamir servisi ile de kullandığınız işitme cihazı ile ilgili yaşadığınız bütün sorunların çözümünde yanınızda yer alıyor. Cihazınızı kontrol edip gerekli temizlik işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir zarar vermemek adına daha fazla uğraşmak yerine bu işin uzmanlarına teslim etmeniz en doğrusu olacaktır. Kolaylıkla onarılabilecek bir hasarı büyütmeden gerekli kontrolleri yapıp çözülmeyen sorunlarınızda Edi işitme ile iletişime geçebilirsiniz.

İşitme Cihazı Tamir Öncesi - Sonrası Sıkça Sorulan Sorular ?

İşitme cihazınızın çalışmasında herhangi bir aksaklık oluştu ise öncelikle temizliğinden emin olun. Kuru ve toz bırakmayan bez yardımı ile mikrofon kısmında oluşabilecek tozları temizleyin. Cihazınızın pilini kontrol edin. Eğer arıza devam ediyor ise Edi işitme ile iletişime geçebilirsiniz.

Cihazınızın kulağınıza uyumunda bir sorun meydana geldi ise veyahut, periyodik bakımlarının yapılması gerekiyor ise ve herhangi bir arıza meydana gelmiş ise tamir servisinden faydalanabilirsiniz.

Tamir hizmeti sırasında gerekli görülen noktalarda cihazınızda parça değişikliği yapılmaktadır ve bütün parçaların garanti belgesi bulunmaktadır. Bu sebeple gönül rahatlığı ile cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cihazınızda meydana gelen problemlerde kontrol ve temizlik işlemini yaptıktan sonra cihazınızı daha fazla kurcalamamalı ve profesyonel yardım almalısınız. Cihazda kullanılan elektronik ve mikro parçalar kurcalama esnasında zarar görür ise cihazınızın tamiri mümkün olmayabilir.

Bize Ulaşın
 • 0 232 364 76 05
 • 0531 653 71 45
 • edi@ediisitme.com.tr
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

Biz Sizi Arayalım