İşitme Problemlerinize Özel Ücretsiz İşitme Testi | Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi | İzmir
İşitme Testi

İşitme testi ne kadar ses işitebildiğiniz ölçmeye yarayan ve odyometristler tarafından yapılan testlere verilen isimdir. KBB uzmanının isteği ile veyahut duyma problemleri yaşadığınızı fark edip bir uzmana başvurduğunuzda sizi işitme testine yönlendirebilir.

Kimler İşitme Testi Yaptırmalı?

İşitme kaybı ilerleyen yaşla birlikte artış gösterebilmektedir, fakat sadece ilerleyen yaşlarda ortaya çıkması söz konusu olmayıp bazen çocuklar da bazen de yetişkinlerde ortaya çıkabilmektedir. Yeni doğan bebeklerde hastaneden çıkmadan yapılan işitme kontrollerinin ardından herhangi bir sorun saptanmazsa çıkışları sağlanır. Eğer çocuğunuzda ilerleyen dönemde etrafındaki uyarıcı seslere tepki vermede sıkıntı yaşıyor ve duyduğu ani seslere karşı irkilme refleksi göstermiyor, adının söylendiği noktaya dönmüyor ise işitme testi yaptırmanız gerekebilir. Yetişkinlerde ise yapılan konuşmalarda karşı tarafın sürekli kısık sesli konuştuğunu düşünüyor söylenen sözcükleri ayırt etmede ve anlamakta güçlük çekiyorsanız, televizyon ve teknolojik aletlerde dinleyip izlediğiniz şeylerin sesini asla yeterli göremeyip hep daha da arttırıyorsanız, kalabalık ortamlarda sesi seçmekte ve algılamakta zorluk yaşıyorsanız işitme testi yaptırmanız gerekebilir. Edii iletişim olarak bu durumlarda yanınızda olarak yaşayabileceğiniz herhangi bir işitme kaybının erken tanı ve teşhisi sayesinde ilerlemeden çözüme kavuşturulması için çalışıyor ve ücretsiz işitme testi sayesinde erken tanı konusuna oldukça özen gösteriyoruz.

İşitme Kaybı Nasıl Tedavi Edilir?

Tedavi konusunda erken tanı oldukça büyük önem taşımaktadır. Diğer bütün rahatsızlıklar ve bozukluklar için de geçerli olan erken tanı ve tedavi vücutta yaşanan bazı aksaklıkların tedavi edilmesinde oldukça önemlidir. İşitme kaybı sorunlarında da ne kadar erken tedaviye başlanırsa o kadar etkili ve hızlı yol kat edilebilirdi iletişim olarak yaşadığınız bütün işitme sorunları ile ilgili durumlarda siz değerli müşterilerimizin sağlığını öncelik belirleyerek işitme problemlerinizi ortadan kaldırmak için modern ve yenilikçi anlayışımız ve ürünlerimiz ile yanınızda yer alıyoruz. İşitme sorunlarını 3 ayrı başlıkta ele alacak olursak bunlardan birincisi olarak;

  • İletişim Tipi İşitme kaybı olacaktır, bu işitme kaybında dış kulakta ve orta kulakta meydana gelen bazı sorunlardan dolayı kayıp yaşanmaktadır. Bazen dış kulak yolunu tıkayan bronşlar yüzünden, bazen de orta kulak boşluğundaki iltihaplardan kaynaklı olarak kulak zarı perforasyonları ve östaki borusunun tıkanıklığına bağlı effüzyonlu otitler de etkili olmaktadır. Özellikle orta kulak iltihabı ve enfeksiyonları durumlarında acilen tedaviye başlanmalıdır. Bu tarz işitme kaybının tedavisindeki ilk başvurulacak yöntem ilaç ile tedavi yöntemidir.
  • Sensorinöral İşitme Kaybı, ani işitme kaybı şeklinde kendini gösteren bu tür işitme kayıplarında genellikle çok yüksek seslere, gürültüye maruz kalmaya bağlı olarak ortaya çıkabildiği kaydedilmiştir. Farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilen ani işitme kayıplarında tedaviye geç kalmadan başlanmalıdır. Eğer tedaviye zamanında başlanırsa oluşan iç kulaktaki işitme kaybı yüksek oranda düzeltilebilir.
  • Yaşlılığa Bağlı İşitme Kaybı, İşitme cihazları sayesinde büyük oranda önlenebilen yaşlılığa bağlı işitme kaybında kullanılacak işitme cihazının kulağa uyumluluğu ve kişiye özel olarak hazırlanması oldukça önemlidir. Bu noktada edi iletişim olarak birden çok model ve kulak tipine uygun işitme cihazlarımız sayesinde ihtiyaç ve isteklerinize en doğru cihazlarla çözüm buluyoruz.

Online İşitme Testi İçin Tıklayın!

Ücretsiz İşitme Testi Hakkında Merak ettikleriniz ?

Son zamanlarda çevrenizde konuşulanları duymakta ve anlamakta zorluk çekiyorsanız, kalabalık ortamlarda sesleri ayırt etmekte güçlük çekiyor ve televizyon, radyo, telefon gibi cihazların seslerini duymakta zorluk çekiyor iseniz veyahut belli bir yaşın üzerinde iseniz işitme testi yaptırmanızda büyük fayda bulunmaktadır. Her hastalık ve bozuklukta olduğu gibi işitme kaybında da erken tanı oldukça önemlidir.

Yaptıracağınız işitme testi ile ilgili herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Bebeklerde doğduktan sonra hastaneden taburcu edilene kadarki süre zarfında yapılan işitme testi çocuklarda en azından yılda bir kez yapılmalıdır. Çünkü kendini ifade etmekte yeterli beceriye sahip olamayan çocuklarda işitme kaybı varsa ve henüz tanısı koyulmamış ise öğrenme, konuşma ve kendini ifade etme gibi becerilerini olumsuz yönde etkileyecektir. Yaşlılık döneminde oldukça sık görülen işitme kaybında da kontrol ve testler ihmal edilmemelidir.

İşitme kaybınızın derecesine ve size en uygun olan cihaza göre uygun cihazlar size uzmanlar tarafından sunulacaktır. Dilerseniz deneme süresi içerisinde sunulan cihazları deneyebilirsiniz.

Bize Ulaşın
  • +90 232 364 76 05
  • +90 531 653 71 45
  • edi@ediisitme.com.tr
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara