İşitme Cihazı Kalıpları
ww

(3 Boyutlu) 3D İşitme Cihazı Kalıbı

ww

İşitme Cihazı Yumuşak / Biopar Kulak Kalıbı

ww

İşitme Cihazı Sert / Akrilik Kulak Kalıbı

İşitme Cihazı Kalıpları Hakkında Merak edilenler

Özel kulak kalıbının çocuklarda gelişimine bağlı olarak 6 ay ile 1 sene içerisinde, yetişkinlerde bu süre normal şartlar içerisinde 1-2 seneyi geçmemelidir.  Özel kulak kalıbının en önemli özelliği, elektronik olarak işitme kaybının tespiti yapıldıktan sonra cihazın sağlamış olduğu sesi akustik şekilde iletmesidir. İşitme kaybının derecesine göre kulak kalıpları değişiklik göstermektedir. Kalıbın şekli, kanalda açılmış olan yolun kısa veya uzun olması, genişliği, ventilasyon veya hortumunun kalınlığı iletilen sesin özelliğini doğrudan etkilemektedir.

İşitme kaybının derecesine göre seçilmiş olan ve ayarlanan ses düzeyinin, işitme cihazından kulak zarına gitme sürecinin sorunsuz gerçekleşmesi akustik açıdan doğru tasarlanarak özelleştirilmiş  bir kalıp ile mümkün olacaktır. Özelleştirilmiş işitme cihazı kalıpları cihaz modeline, işitme kaybı derecesine, şekline kullanıcının yaşı gibi etkilere bağlı olarak Yumuşak ve sert gibi değişik özelliklerde yapılabilir. İşitme cihazı özelleştirilme işleminde kullanıcının isteklerine bağlı olarak renklendirilebilir.

İşitme cihazının özel kalıpları bulunmaktadır. Bu kalıpların kimi zaman sağlık için kimi zaman ise seslerin daha iyi duyulması açısından temizliğe ihtiyacı vardır. Kalıbın hortum kısmının sararmasından, değişim zamanının geldiğini anlayabilirsiniz. Kalıp temizlemek için gerekli olan malzemeyi kalıp satış merkezlerinden temin edebilirsiniz. Yaş, kilo gibi etmenlere göre değişiklik göstererek, kalıpların ortalama olarak 6 ay ile 1 sene arasında değişim işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Kulak kalıbının temizlenmesi için gerekli olan malzemeleri temin etmeden önce, uzmana danışmanızda fayda vardır. Yanlış malzeme ile temizlik işlemi gerçekleşirse ciddi sorunlara sebebiyet verebilmektedir. İşitme cihazı kulak kalıbının kirden tıkanmaması için haftada bir kez düzenli aralıklarla temizlenmesi sağlanmalıdır.

İşitme cihazı kulak kalıbının sesi kulak zarına en iyi şekilde iletmek, istenmeyen ıslık-feedback sesini engellemek, işitme cihazının kulaktan çıkıp düşmesini engellemektir. Tüm fonksiyonların gerçekleşmesinde bir problem yaşıyorsanız, teknik destek almanızı önermekteyiz.

Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara