İşitme Cihazı Pilleri
ww

Duracell 10 no pil

ww

Duracell 13 no pil

ww

Duracell 312 no pil

ww

Duracell 675 no pil

ww

Rayovac 10 no pil

ww

Rayovac 13 no pil

ww

Rayovac 312 no pil

ww

Rayovac 675 no pil

ww

Oticon 10 no pil

ww

Oticon 13 no pil

ww

Oticon 312 no pil

ww

Oticon 675 no pil

İşitme Cihazı Pilleri Hakkında Merak Edilenler

İşitme cihazı pil üretici markalar arasında en yaygın olanları Duracell, Rayovac, Ecopack, Panasonic, Power-Xtra, Odyocell dir. Bu markaların haricinde işitme cihazı üretici firmalar, kendi markalarındaki pilleri satışa koymaktadır. Kullanıcılar pil seçimini bilinmeyen markalardan almak yerine, yıllardır sektörde güvenilirliği olan markalardan almayı tercih etmektedir.

Piyasa içerisine baktığımızda şarj edilebilir piller yaygın olarak gözükse bile en uygun olan piller, çinko hava düğme pillerdir. Pil içerisinde iletkenlik kat sayısını arttırmak amacıyla civa kullanılarak üretilmiştir. Civa sağlığa zararlı olduğundan dolayı artık çinko hava olarak üretim sağlanmaktadır. Çinko hava pil, havayla temas ettiği anda aktif olacağı için fabrikada üretim yapılırken mühürlenmektedir. Üzerinde bulunan koruyucu etiket çıkartılmadığı sürece faaliyete geçmemektedir. Etiket çıkartıldığında oksijen çinko ile birleşerek pilin aktif duruma gelmesini sağlar. İyi bir performans almak için, pili kullanmadan önce koruyan etiketi çıkartıp ortalama 2 dakika kadar bekleyip havayla temasın tamamen gerçekleşmesini beklemelisiniz. Uygun sıcaklıklarda, nemden arınmış bir yerde bulunan çinko hava pilleri 3 yıl kadar kullanabilirsiniz.

İşitme cihazının pillerini gün içerisinde 16 saat kullanarak 5 ile 20 gün arasında hizmet sağlayabilme gücü bulunmaktadır. Bu süre işitme cihazının ihtiyaç duyduğu enerjiye ve pilin boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Ortam şartları pilin kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir. Küçük piller, büyük pillere kıyasla çok daha kısa süre içinde tükenmektedir. Pil ömrünüzün kısa olduğundan şikâyetiniz varsa, pilinizle alakalı bir problem olabileceği gibi cihazınızın iç mekanizmasında da bir sorun olabilir. Bu durumda gerekli tüm kontrollerin yapılması adına işitme cihazının kılavuzunu incelemelisiniz.  

İşitme cihazı pillerini, cihazı satın aldığınız firmadan alabileceğiniz gibi eczane, elektronik market veya e-ticaret sitelerinden uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Genellikle işitme cihazı kullanıcıları, pillerin satışının fazla olduğu yerlerden almayı doğru bulmaktadır. Bunun nedeni sirkülasyonun fazla olması nedeniyle taze erişim olanağı ve kampanyalı fiyatlardan yararlanma isteğidir.

Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara