İşitme Cihazları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
İşitme Cihazları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular | 24 Şubat 2023

İşitme kaybı olan bireyler benzersiz zorluklar ve endişeler yaşarlar. Burada, uzman yanıtlarımızın yanı sıra ekibimize sıklıkla gelen birkaç soru yer almaktadır. Burada ele alınmayan kendi sorularınız olabilir. İlk cihaz görüşmeniz sırasında işitme cihazıyla ilgili tüm soruları yanıtlamaktan mutluluk duyarız. Yanıtlar almanızı sağlayacak ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir işitme destek sistemi bulmanıza yardımcı olacağız.

Ne Bilmek İstiyorsunuz?

İşitme cihazları işitmeyi normale döndüremez ancak işitmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

  1. Bir işitme cihazının ömrü yaklaşık beş ila altı yıldır.
  2. İki işitme cihazı bir taneden daha iyidir.
  3. Edi İşitme Cihazları sizin için en iyi işitme cihazı tipine karar vermenize yardımcı olabilir.

İşitme cihazlarına ihtiyacım olup olmadığını nasıl anlarım?

İşitme kaybı olan birçok kişi, önce arkadaşlarından ve ailelerinden daha sık tekrar etmelerini istediklerini fark eder veya etraflarındaki herkesin mırıldandığını hisseder. İşitme duyunuzun değerlendirilmesi tedavinin ilk adımıdır. Odyologunuz, işitme kaybınız olup olmadığını ve amplifikasyondan fayda sağlayıp sağlayamayacağınızı belirlemeye yardımcı olmak için işitmenizi test edecektir.

İşitme cihazı işitmemi normale döndürür mü?

İşitme cihazları konuşmayı anlamayı çok daha kolaylaştırabilir. Ancak kulağınızın doğal işleyişini eski haline getirmezler. 

İşitme cihazım ne kadar dayanır?

Bir işitme cihazının ömrü yaklaşık beş ila yedi yıldır. İşitme cihazınızın düzgün çalıştığından ve programlandığından emin olmak için düzenli randevu almanız önemlidir. İşitme cihazları ayrıca, onarım ve kayıp değişimini kapsayan, tipik olarak iki ila üç yıllık farklı garantilerle birlikte gelir. Pek çok işitme cihazı, yedi yıl sonra hala düzgün bir şekilde çalışır durumdayken, diğerlerinin yeniden programlanması, onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir.

İşitme cihazlarında özel piller mi kullanılır?

İşitme cihazlarında şarj edilebilir piller (lityum iyon) olabilir veya tek kullanımlık piller (çinko hava) kullanılabilir. Şarj edilebilir işitme cihazları, hastaların işitme cihazlarını gece boyunca şarj etmeleri için bir prize veya USB'ye takılan bir şarj cihazıyla birlikte gelir. Tek kullanımlık pil kullanan bir model seçtiyseniz, piller işitme firmaları yanı sıra çoğu eczane ve marketten satın alınabilir.

İşitme cihazı pilleri ne kadar dayanır?

Bu, pil tipine ve işitme cihazınızı günde kaç saat taktığınıza bağlıdır. Daha küçük işitme cihazı pillerinin 3 ila 7 gün içinde değiştirilmesi gerekirken, daha büyük pillerin ömrü 10 gün olabilir.

İşitme cihazına alışmak ne kadar sürer?

Her insanın deneyimi farklı olacaktır. İşitme cihazları, daha önce duymadığınız (veya uzun yıllardır duymadığınız) sesleri duymanıza yardımcı olabilir. Yeniden öğrenme, merkezi işitsel sistemde gerçekleşir ve beynin kulaklara giren yeni bilgileri ayıklaması için biraz zamana ihtiyacı vardır. Çoğu hasta, yeni işitme cihazlarına uyum sağlamak için birkaç hafta boyunca tutarlı bir şekilde işitme cihazı kullanımına ihtiyaç duyar.

İşitme cihazları neden bu kadar pahalı?

İşitme cihazları aslında kulaklarınıza taktığınız bilgisayarlardır. Teknoloji minyatürleştirildi ve şarj edilebilirlik ve Bluetooth bağlantısı gibi yardımcı özellikler içeriyor. İşitme cihazları ayrıca, satın alma fiyatına dahil olan, kayıp değiştirme ve onarımları kapsayan tipik olarak iki ila üç yıllık bir garanti ile gelir.

Ne tarz bir işitme cihazı kullanmalıyım?

Odyologunuz, işitme kaybınızın derecesine, dış kulağınızın şekline, kulak kanalınızın boyutuna ve şekline, cihazı yerleştirme ve ayarlama becerinize, ihtiyacınız olan herhangi bir özelliğe ve herhangi bir soruna bağlı olarak uygun bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir. aşırı kulak kiri veya kulak akıntısı ile.

Hangi markayı seçmeliyim?

Odyoloji uygulamalarının çoğu, çeşitli işitme cihazı üreticileriyle çalışır. Kliniğimiz, ürünlerinin kalitesine ve müşteri hizmetlerine dayalı olarak birden fazla üreticiyle çalışır. Bazı şirketler, odyoloğunuz tarafından önerilebilecek daha ileri teknolojiye veya özel özelliklere sahip benzersiz ürünler sunar.


Biz Sizi Arayalım